КОШНИЧКА

MKD  0,00

Вие немате продукти во вашата кошничка.

Вкупно: MKD  0,00

02 272 00 22

185/65R15

Брзински индекс T = 190 Km/h

Тежински индекс 88 = 560 Kg

Достапност: На лагер

Regular Price: MKD  4.940,00

Special Price MKD  3.460,00

Цената се однесува за плаќање во готово или со било која банкарска картица,
со вклучено бесплатна достава до Вашиот дом.За другите опции и услови за плаќање погледнете тука

Details

Како резултат на успешна соработка помеѓу VREDESTEIN и APOLLO, конечно на пазарот се појавија новите модели на летни, зимски и гуми за сите сезони под брендот APOLLO, а дизајн, технологија и место на изработка е во фабриката на VREDESTEIN -Холандија. Моделите се правени по примерот на веќе легендарните QUATRAC гуми за сите сезони, како и по изгледот на SPORTRAC и SNOWTRAC за летната и зимската гама. Безбедноста и овој пат е на примарно место, а гумите се карактеризираат, меѓу останатото, и со многу ниско ниво на бучавости одлични возни својства. Ако се земат сите овие параметри во обзир цената на овие производи е исклучително прифатлива и за нашиот пазар.

Дополнителни информации

Индекс на оптоварување 88
Модел ALNAC 4G WINTER
Ширина 185
Сезона Зимски
Профил 65
Аутлет Без аутлет
Дијаметар R15
Wet Grip C
Економичност E
XL /
Бучавост db 68
Брзински Индекс T

Customer Reviews

Write Your Own Review

Only registered users can write reviews. Please, log in or register

Product Tags

Use spaces to separate tags. Use single quotes (') for phrases.

slide

Можеби ви треба и...