КОШНИЧКА

MKD  0,00

Вие немате продукти во вашата кошничка.

Вкупно: MKD  0,00

02 272 00 22

SUPER 3000 X1 5W-40 1 л

Be the first to review this product

MOBIL SUPER 3000 X1 5W-40

Достапност: На лагер

MKD  600,00

Details

Висококвалитетно синтетичко моторно масло за поефикасна заштеда на гориво. Ниското ниво на вискозност овозможува брз проток и заштита на моторот при стартување, го намалува абењето и создавањето на талози кај сите современи автомобили, особено на оние со високи перформанси. Одржува беспрекорна чистота на моторот, извонредна заштита при ниски и при високи температури. ACEA A3/B3/B4 • API SN/SM/CF • BMW LL-01 • OPEL GM-LL-B025 • MB 229.3 • VW 502.00/505.00 • PSA B71 • RENAULT RN0700/0710 • PORSCHE A-40

Дополнителни информации

Модел SUPER 3000 X1
Пакување 1 л
Градација 5W-40

Customer Reviews

Write Your Own Review

Only registered users can write reviews. Please, log in or register

Product Tags

Use spaces to separate tags. Use single quotes (') for phrases.

slide

Можеби ви треба и...