КОШНИЧКА

MKD  0,00

Вие немате продукти во вашата кошничка.

Вкупно: MKD  0,00

02 272 00 22

225/65R16

Произведено во Италија

Брзински индекс R = 170 Km/h

Тежински индекс 112/110 = Kg

Достапност: На лагер

Regular Price: MKD  7.280,00

Special Price MKD  5.460,00

Цената се однесува за плаќање во готово или со било која банкарска картица,
со вклучено бесплатна достава до Вашиот дом.За другите опции и услови за плаќање погледнете тука

Details

DAYTON VAN WINTER, производ на BRIDGESTONE, спаѓа во економичната класа на пневматици, но се карактеризира со 15% поголема издржливост, во однос на зимските пневматици од својата класа, како и со константно ниво на перформанси во текот на нивната експлоатација. Се карактеризираат со мала бучавост и добра издржливост.

Дополнителни информации

Индекс на оптоварување 112/110
Модел VAN WINTER
Ширина 225
Сезона Зимски
Профил 65
Аутлет Без аутлет
Дијаметар R16
Wet Grip C
Економичност E
XL N/A
Бучавост db 73
Брзински Индекс R

Customer Reviews

Write Your Own Review

Only registered users can write reviews. Please, log in or register

Product Tags

Use spaces to separate tags. Use single quotes (') for phrases.

slide

Можеби ви треба и...