КОШНИЧКА

MKD  0,00

Вие немате продукти во вашата кошничка.

Вкупно: MKD  0,00

02 272 00 22

215/55R18

Брзински индекс H = 210 Km/h

Тежински индекс 95 = 690 Kg

Достапност: На лагер

Regular Price: MKD  14.250,00

Special Price MKD  9.550,00

Цената се однесува за плаќање во готово или со било која банкарска картица,
со вклучено бесплатна достава до Вашиот дом.За другите опции и услови за плаќање погледнете тука

Details

Освојте го снегот со DESTINATION WINTER, зимски пневматици од FIRESTONE. Најновата ламеларна технологија овозможува огромно подобрување во перформансите, безбедноста и издржливоста. DESTINATION WINTER, заради неговиот NanoProtech состав, има одлични карактеристики при кочење на мокро и управување во зимски услови на планински терени.

Дополнителни информации

Индекс на оптоварување 95
Модел DESTINATION WINTER
Ширина 215
Сезона Зимски
Профил 55
Аутлет Без аутлет
Дијаметар R18
Wet Grip C
Економичност B
XL /
Бучавост db 72
Брзински Индекс H

Customer Reviews

Write Your Own Review

Only registered users can write reviews. Please, log in or register

Product Tags

Use spaces to separate tags. Use single quotes (') for phrases.

slide

Можеби ви треба и...