КОШНИЧКА

MKD  0,00

Вие немате продукти во вашата кошничка.

Вкупно: MKD  0,00

02 272 00 22

215/70R16

Брзински индекс T = 190 Km/h

Тежински индекс 100 = 800 Kg

Достапност: На лагер

Regular Price: MKD  8.270,00

Special Price MKD  5.790,00

Цената се однесува за плаќање во готово или со било која банкарска картица,
со вклучено бесплатна достава до Вашиот дом.За другите опции и услови за плаќање погледнете тука

Details

Освојте го снегот со DESTINATION WINTER, зимски пневматици од FIRESTONE. Најновата ламеларна технологија овозможува огромно подобрување во перформансите, безбедноста и издржливоста. DESTINATION WINTER, заради неговиот NanoProtech состав, има одлични карактеристики при кочење на мокро и управување во зимски услови на планински терени.

Дополнителни информации

Индекс на оптоварување 100
Модел DESTINATION WINTER
Ширина 215
Сезона Зимски
Профил 70
Аутлет Без аутлет
Дијаметар R16
Wet Grip E
Економичност B
XL /
Бучавост db 72
Брзински Индекс T

Customer Reviews

Write Your Own Review

Only registered users can write reviews. Please, log in or register

Product Tags

Use spaces to separate tags. Use single quotes (') for phrases.

slide

Можеби ви треба и...