КОШНИЧКА

MKD  0,00

Вие немате продукти во вашата кошничка.

Вкупно: MKD  0,00

02 272 00 22

255/40R18

Брзински индекс V = 240 Km/h

Тежински индекс 99 = 775 Kg

Достапност: На лагер

Regular Price: MKD  17.090,00

Special Price MKD  11.450,00

Цената се однесува за плаќање во готово или со било која банкарска картица,
со вклучено бесплатна достава до Вашиот дом.За другите опции и услови за плаќање погледнете тука

Details

Зимските пневматици BLIZZAK LM001, на BRIDGESTONE, се создадени заради вашата безбедност, спојувајќи ги новите иновации и технологии на материјалите со што се овозможени безбедноста и перформансите потребни за денешните сè поразлични и непредвидливи услови. Со нив можете да патувате со потполна доверба, во секакви зимски услови. LM001 има одлични карактеристики на кочење и управување во снежни услови, стабилност и контрола на мокро, издржливост како и одлични резултати на тестовите.

Дополнителни информации

Индекс на оптоварување 99
Модел BLIZZAK LM001
Ширина 255
Сезона Зимски
Профил 40
Аутлет Без аутлет
Дијаметар R18
Wet Grip C
Економичност E
XL XL
Бучавост db 73
Брзински Индекс V

Customer Reviews

Write Your Own Review

Only registered users can write reviews. Please, log in or register

Product Tags

Use spaces to separate tags. Use single quotes (') for phrases.

slide

Можеби ви треба и...