КОШНИЧКА

MKD  0,00

Вие немате продукти во вашата кошничка.

Вкупно: MKD  0,00

02 272 00 22

BRIDGESTONE-BLIZZAK LM80 EVO 225/55R18 V

Брзински индекс V = 240 Km/h

Тежински индекс 98 = 750 Kg

Достапност: На лагер

Regular Price: MKD  16.100,00

Special Price MKD  10.470,00

Цената се однесува за плаќање во готово или со било која банкарска картица,
со вклучено бесплатна достава до Вашиот дом.За другите опции и услови за плаќање погледнете тука

Details

Blizzak LM -80 EVO е произведен специјално со цел да одговори на високите потреби на денешните 4х4 и SUV возила , во насока на перформанси, безбедност и одговорност. Почуствувај ја разликата која ја има во држењето и контролата како на снежна и замрзната подлога така и на влажна и сува.

Дополнителни информации

Индекс на оптоварување 98
Модел BLIZZAK LM80 EVO
Ширина 225
Сезона Зимски
Профил 55
Аутлет Без аутлет
Дијаметар R18
Wet Grip C
Економичност E
XL /
Бучавост db 68
Брзински Индекс V

Customer Reviews

Write Your Own Review

Only registered users can write reviews. Please, log in or register

Product Tags

Use spaces to separate tags. Use single quotes (') for phrases.

slide

Можеби ви треба и...