КОШНИЧКА

MKD  0,00

Вие немате продукти во вашата кошничка.

Вкупно: MKD  0,00

02 272 00 22

PREMIUM ESP FORMULA 5W-30 1 л

Be the first to review this product

MOBIL PREMIUM ESP FORMULA 5W-30

Достапност: На лагер

MKD  820,00

Details

Премиум моторно масло со напредни перформанси за оптимално чистење, заштита од абење и поефикасна заштеда на гориво. Mobil 1 ESP Formula 5W-30 е подобрена формула за поекономична потрошувачка на гориво која ги надминува барањата за новите современи автомобилски мотори на бензински и дизел погон. Брз старт при ниски температури и оптимална заштита. ACEA C2/C3, A3/B3/B4, A5/B5 • API SM/CF • BMW Longlife 04 • MB 229.31/229.51 • VW 504.00 507.00 • PORSCHE C30 • PSA B71 2290

Дополнителни информации

Модел PREMIUM ESP FORMULA
Пакување 1 л
Градација 5W-30

Customer Reviews

Write Your Own Review

Only registered users can write reviews. Please, log in or register

Product Tags

Use spaces to separate tags. Use single quotes (') for phrases.

slide

Можеби ви треба и...