КОШНИЧКА

MKD  0,00

Вие немате продукти во вашата кошничка.

Вкупно: MKD  0,00

02 272 00 22

SUPER 3000 XE 5W-30 1 л

Be the first to review this product

MOBIL SUPER 3000 XE 5W-30

Достапност: На лагер

MKD  640,00

Details

Висококвалитетно синтетичко моторно low-ash масло. Ниското ниво на вискозност овозможува брз проток и брза заштита на моторот при стартување, го намалува абењето и создавањето на талози кај сите современи автомобили, особено се однесува на PD (пумпа-дизна) турбо-дизел, како и за новите GM/OPEL дизел и бензински мотори по новата Dexos2 спецификација. ACEA C3 • API SM/SL/CF • GM Dexos 2 • BMW Longlife 04 • MB 229.31/229.51 • FORD WSS-M2C 917A • VW 502.00/505.00/505.01

Дополнителни информации

Модел SUPER 3000 XE
Пакување 1 л
Градација 5W-30

Customer Reviews

Write Your Own Review

Only registered users can write reviews. Please, log in or register

Product Tags

Use spaces to separate tags. Use single quotes (') for phrases.

slide

Можеби ви треба и...