КОШНИЧКА

MKD  0,00

Вие немате продукти во вашата кошничка.

Вкупно: MKD  0,00

02 272 00 22

205/55R16

Брзински индекс T = 190 Km/h

Тежински индекс 91 = 615 Kg

Достапност: На лагер

Regular Price: MKD  6.170,00

Special Price MKD  4.190,00

Цената се однесува за плаќање во готово или со било која банкарска картица,
со вклучено бесплатна достава до Вашиот дом.За другите опции и услови за плаќање погледнете тука

Details

Освојте ја зимата со одличните WINTERHAWK 3 зимски пневматици од FIRESTONE. Најновата ламеларна технологија овозможува огромно подобрување во перформансите, безбедноста и издржливоста. WINTERHAWK 3 има одлични карактеристики при управување во зимски услови како и одлични резултати на тестовите.

Дополнителни информации

Индекс на оптоварување 91
Модел WINTERHAWK 3
Ширина 205
Сезона Зимски
Профил 55
Аутлет Без аутлет
Дијаметар R16
Wet Grip E
Економичност C
XL /
Бучавост db 72
Брзински Индекс T

Customer Reviews

Write Your Own Review

Only registered users can write reviews. Please, log in or register

Product Tags

Use spaces to separate tags. Use single quotes (') for phrases.

slide

Можеби ви треба и...