КОШНИЧКА

MKD  0,00

Вие немате продукти во вашата кошничка.

Вкупно: MKD  0,00

02 272 00 22

175/65 R14 T

Брзински индекс T = 190 Km/h

Тежински индекс 90 = 600 Kg

Достапност: На лагер

Regular Price: MKD  7.080,00

Special Price MKD  4.960,00

Цената се однесува за плаќање во готово или со било која банкарска картица,
со вклучено бесплатна достава до Вашиот дом.За другите опции и услови за плаќање погледнете тука

Details

Гумата WINTERHAWK-C на Firestone е силна и издржлива гума, дизајнирана за модерни комерцијални возила со среден и висок капацитет на товар. Зголемената должина на шарите го подобруваат држењето на мокар коловоз.

Дополнителни информации

Индекс на оптоварување 90
Модел WINTERHAWK-C
Ширина 175
Сезона Зимски
Профил 65
Аутлет Без аутлет
Дијаметар R14
Wet Grip B
Економичност F
XL N/A
Бучавост db 71
Брзински Индекс T

Customer Reviews

Write Your Own Review

Only registered users can write reviews. Please, log in or register

Product Tags

Use spaces to separate tags. Use single quotes (') for phrases.

slide

Можеби ви треба и...